Aan vrijwilligers geen gebrek bij voetbalclub Swift ’64. De extra handjes van werkgestraften zijn welkom, maar niet noodzakelijk. De club wil vooral uitstralen dat zij er is voor iedereen.

Elk weekend is het bomvol in de kantine van de voetbalvereniging uit Swifterbant, een dorp onder de rook van Dronten, met ruim zesduizend inwoners. ‘Swift ’64 is één van de belangrijke ontmoetingsplaatsen in de buurt’, zegt voorzitter Niels Krol. ‘Het is de plek waar de bankdirecteur en de stratenmaker samen een biertje drinken aan de bar. Het feit dat alles en iedereen hier door elkaar loopt, is wat mij betreft de charme van een dorpsclub.’

Klussenclub

Als je zo’n belangrijke functie hebt in de gemeenschap, hoort daar een maatschappelijke verantwoordelijkheid bij. Krol: ‘Daar geven we onder meer invulling aan door werkgestraften een plek te bieden. Vrijwel alle werkgestraften beginnen bij onze ‘klussenclub’, een groep vrijwilligers die het onderhoud aan de gebouwen en velden verzorgt. De vrijwilligers zorgen ervoor dat de werkgestraften goed begeleid worden en zich snel thuis voelen.’

Niet geheimzinnig

‘Omdat we al langere tijd samenwerken, weet onze contactpersoon bij de reclassering goed wat voor soort mensen bij onze club passen. In principe is iedereen welkom, maar bijvoorbeeld zedendelinquenten passen niet bij een voetbalclub. Die krijgen we dus niet. Naar onze leden toe doen we niet geheimzinnig over het werken met werkgestraften, maar we schreeuwen het ook niet van de daken. We willen werkgestraften geen stempel geven.’

> Lees het gehele artikel in de werkstrafkrant, editie december 2017

Voorzitter Niels Krol van Swift '67 en de vrijwilligers die werkgestraften begeleiden.

Voorzitter Niels Krol van Swift '67 en de vrijwilligers die werkgestraften begeleiden.

Vrijwel alle werkgestraften beginnen bij onze ‘klussenclub’